ADAC Masters - Ried

(2009. Jul 17.)

Nagyszerű pálya fogadta múlt hétvégén a motorosokat Riedben. Nagyon jól volt belocsolva, fogós volt, egyszerűen tökéletes. Maga a pálya vonalvetetése gyors, két hatránya van mindössze, az egyik, hogy van benne 2-3 nagyon lassú visszafordító, ami nem kedvez Korinak a súlya miatt, a másik bibi a rengeteg kis kavics, amik tudnak meglepetéseket okozni amikor kétszázzal jönnek szembe.

Jól sikerült Kori versenye, bár az első futamban elején nem találta a ritmust és a start sem volt megfelelő, így is a 4. helyig tudott feljönni, (ami azért nem rossz teljesítmény).

A második rajt sem sikerült, viszont a második menetben már megvolt a ritmus, jó volt a tempó és a kondival sem volt probléma, így a 13-14 helyről egészen a második helyig felért Kori és már Roczen sem volt túl messze (5 másodperc).

Kornél mondta:

"A verseny előtti héten Magyarországon voltam, ami nagy mértékben befolyásolta a teljesítményem, hisz németországban ritkábban tudok egész héten motorozni. Az első futam nem jól sikerült, nem találtam a megfelelő ritmust, a futam vége előtt pár körrel tudtam csak a saját tempómat menni.

A második pont az ellenkezője volt, a mezőny végéről jöttem fel a rossz startom miatt. Végül Roczen mögött intettek le, sajnos Őt már nem tudtam megfogni.

Összességében elégedett vagyok, nagyon örültem a második futamnak, annak, hogy a feleségem is kinnvolt a versenyen és a rengeteg magyar szurkolónak, a nagyon sok Magyar zászlónak.

Nagyon sokat jelent ez nekem, köszönöm a szurkolást,  remélem tetszett nakik ahogy motoroztam."

Gratulálunk Korinak és gratulálunk Szvoboda Bencének is, aki az összetett 8. helyet szerezte meg a fiatalok között. Bence kemény srác, amit az is bizonyít, hogy az egyik futamban le kellett dobnia a szemüvegét, a végére a fent említett kis kavicsok nyomai igencsak meglátszódtak az arcán, szerencsére a szeme épségben maradt.

Egy 4. és egy 2. hellyel az összetettben Kori a 2. lett, ugyanannyi pontot kapott Schiffer is (2 x 3. hely). Kettejük pontkülönbsége ezen a napon tehát nem változott, azaz a bajnokságot továbbra is Kornél vezeti 24 ponttal Schiffer előtt és ez a legfontosabb!