Kornél GCC bajnok !

(2009. Sep 27.)

Kezdjük a legfontosabbal: Kornél 2009-ben az ADAC Masters bajnoki cím mellé begyűjtötte a Német Enduro-Krossz bajnoki címét is. Erre a hétvégére úgy érkezett Kori és Simo Kirssi, hogy aki nyer, az a bajnok.

Sajnos a technika ördöge nem aludt a hétvégén, mindkettőjüknek gondjai akadtak a motorukkal, de ne szaladjunk ennyire előre.

Szinte elviselhetetlenül poros pálya fogadta a GCC mezőnyét Schefflenzben tegnap, emellett ráadásul meleg is volt, meglehetősen embert próbáló körülmények uralkodtak tehát a hétvégén. Maga a pálya nyomvonalával nem volt tulajdonképpen probléma, nagyon hosszú volt (több mint 7 perc 1 kör), volt erdei szakasz, mesterséges akadályok, krosszos rész, egyszóval minden ami egy enduro-krossz versenyen megtalálható.

A pálya nagyon nem feküdt Korinak, mert a kanyarokban egyszerűen nem voltak nyomok.

Idézem Korit:

"Úgy kell itt fordulni Misikém mint a metró, nem lehet dönteni a motort" :)

Korinak ugye a mindent vagy semmit elvet kellett követnie, így is állt a rajthoz tegnap. Nagyon elszánt, koncentrált volt.

Elkövetkezett tehát a rajt, mindenki fut a motorjához, rápattan, indít, de sajna a motorja nem indult be egyből, így meglehetősen nagy hátrányból kellett előreküzdenie magát. Kirssi viszont elhozta a rajtot, 3-4 motorossal egyetemben meglehetősen nagy előnyt szerzett az első kör végére.

Lelkileg minden bizonnyal nagyon megterhelő lehetett.

A 4. körben Kori feljött a 2. helyre Kirssi mögét, de finnek elég nagy előnye lett ekkorra, de még volt remény, Kori mindent beleadott, extázisban húzta a gázt, mikor is a kör végén, a depó előtt elhaladva megpillantotta Kirssit. Valami probléma akadt a motorjával, a finn kiállt szerelni. Kori megörökölte az első helyet, visszavett a tempóból, később hagyta az Apriliás srácot menni.

Izgalmas lett a vége is, ugyanis a francia Deparrois (az összetett 3. helyezett) iszonyatos módon támadott. Kori minden tudására szükség volt, hogy vissza tudja verni a támadásokat, nagyon nagyot meccseltek az utolsó körben.

Szerencsére sikerült megverni a Gas-Gas-ost, hiszen mint kiderült a végére Kirssi a versenyben így is a 14. helyezést érte el így kapott 11 pontot. Ha itt a végén elment volna a francia, akkor az a bajnoki címbe került volna.

Számolgassunk egy kicsit:

Eredmények:

Kornel Nemeth 25 25 0 30 0 30 25 135
Simo Kirssi 30 30 0 20 30 25 11 135

Kori és Kirssi pontegyenlőséggel végzett (135-135 pont), így az utolsó futamon elért jobb eredményével Kori a GCC idei bajnoka.

Kirssi 3, Kori 2 futamot nyert, Korinak viszont 3 második, míg kirssinek csak 1 második helye van.

A GCC szabályzata rögzíti, hogy mindenkinek a szezonban elért legrosszabb helyezését törölni kell. A 3. futam mindenkinek nullás (egy bukás miatt 7 perccel a cége előtt leintették a futamot, ahol Kori magasan vezetett), ezért Kirssinek a most szerzett 11 pontját kellett eldobnia, viszont Kori nem vett részt az 5. futamon, így neki az a nullás futama volt a legrosszabb.

Kellett ugyan a szerencse itt az utolsó futamban, viszont nem szabad elfelejteni azt, hogy Kori versenyidőpont ütközés miatt nem indult az 5. futamon és ott van a 3. futam, ahol Kori megverte Kirssit, viszont mindenki nagy csalódárára nem pontozták a futamot egy baleset miatt, pedig már csak 7 perc volt hátra a versenyből.

Ha ezeket az adalékokat is számba vesszük, akkor egy pillanatra sem fordulhat meg a fejünkben az, hogy ez a cím nem megérdemelt.

Nagyon gratulálunk ehhez a bajnoki címhez is, így teljes ez az év ! :)

Kori holnap már utazik Montreálba, a héten folyamán egy kis beharangozóval jelentkezünk majd.