Jól ment Kornél de nem volt szerencséje

(2010. Jul 20.)

Németh Kornél a hét közepén utazott vissza Kanadába, hogy folytassa menetelését az ottani bajnokságban.

A versenynek a nagyon homokos Gopher Dunes adott otthont, Kornél elmondása alapján a pálya nagyon kemény volt. Az időjárás is kellemes volt, és idei legjobb eredményét érhette volna el, ha végre a szerencse is mellé áll. Az első edzésen még a hetedik időt motorozta, a kvalifikációs edzésesen a negyedik lett úgy, hogy elromlott a kuplungja és mindössze egy kört tudott menni.

Az első futam rajtja nem volt a legjobb, az első körben még a 10-15. hely környékén motorozott, de 4 kör után már az 5. helyen volt, később pedig még 2 helyet tudott javítani a pozícióján. De hiába ért be Kornél a harmadik helyen, 10 hely büntetést kapott, mert sárga zászlónál előzött, így a 13. helyen végzett.

Ezek után keserű szájízzel indult neki a második futamnak, de sokkal jobb lett a végeredmény. Az első körben már a negyedik volt, a következő körben pedig előrébb lépett még egy helyet és a kockás zászlóig megtartotta a harmadik helyet.

„Csütörtök délután értem vissza Kanadába de abszolút nem zavart az idő átállás. A második edzés nem sikerült túl jól, mert valami volt a kuplungommal, de sikerült megcsinálni a versenyre. Az első startom rossz volt, de sikerült feljönnöm a 3. helyre. Kicsit jobban is nyomhattam volna, mert nem fáradtam el túlzottan és akkor lehet a második hely is meg lett volna. Mint utóbb kiderült mindegy, hogy mit csináltam, mert megóvtak sárga zászlónál való előzés miatt, így visszatettek 10 helyet. Nagyon bántott és rossz kedvem lett a futam előtt ez miatt. A második startom jó volt nagyon, 6. körül voltam, hamar 3 lettem, de sajnos az első kettő meglépett az első körben. A futam felénél fáradtam el, meg a +2 körben estem is egyet. Végül simán beértem a 3. helyen. A 2. lettem volna összesítésben és a bajnokságban felugrottam volna az 5. helyre. Nem szeretem mikor más emberek ítélkeznek a munkám felett, főleg úgy, hogy nem is volt helyes amit a bíró mondott."

Kornél összetettben a hatodik helyen végzett. A bajnokságban jelenleg a hetedik helyen áll 134 ponttal.

A bajnokságkövetkező, hatodik fordulójára vasárnap, a Ste. Julieban lesz.