Walton

(2010. Sep 05.)

Jobb később, mint soha! Kicsit késve de az utolsó CMRC Monster Energy versenyről is beszámolunk...

Németh Kornél 2. a Kanadai Bajnokságban!

Véget ért a 2010-es Kanadai Motokrossz Bajnokság, 9 kemény verseny után Németh Kornél a második helyen végzett! Tavaly már versenyzett ezen a kemény talajú waltoni pályán, és bár nem tartozik a kedvencei közé, már nagyon várta a versenyt.

Nehezen indult Németh Kornél kanadai szezonja. A második futam után a 10. helyen állt a bajnokságban, de a pár hetes szünet elég volt számára arra, hogy rendbe tegye a dolgokat a fejében és sokkal erősebben térjen vissza, és célba vegye a dobogót.

Rajtjai javultak és egyre könnyebben vette fel az élmezőny tempóját. Kornél az utolsó versenyt már a második helyről várta, de mindössze 15 pont előnye volt a harmadik helyen álló Bobby Kiniry előtt. Így csak hoznia kellett azt, amit az elmúlt négy versenyen, hogy megőrizze az ezüstérmes pozícióját.

Az első futamban remek rajtot követően végül Kiniry mögött a második helyen ért célba. A másodikban hatodik-ötödik helyen motorozott pár körig, majd a leintés előtt nem sokkal javított és a 2010-es kanadai bajnokság utolsó futamát a negyedik helyen fejezte be. Összetettben ismét a dobogón végzett, mint az utóbbi négy versenyen, a harmadik helyen végzett.

"Mindig arról álmodtam gyerekkoromban, hogy Észak-Amerikában pódiumon fogok állni. Most az álom valóra vált. A nagy Yoda mester (apám) mindig azt mondja, a legnagyobb ellenfeled önmagad vagy. Én ezzel a problémával küzdöttem ebben az évben. A bajnokság feléig sajnos túl nagy nyomást gyakoroltam magamra, amit nehezen tudtam feldolgozni. Végül sikerült legyőznöm önmagam, átlépni a saját árnyékom, hátat fordítani minden rossznak, ami a télen történt
velem, és előre menni. A Gopheri -10 helyezés nagyon megviselt, mert tudtam, hogy ez számíthat a végelszámolásban. Végül összejött a top 3.

Kanadában még nem volt KTM top
3-ban MX1-ben. Ennek is nagyon örülök, hogy ez is az én nevemhez fűződik."

A nehéz kezdet után ismét felállt Németh Kornél és fantasztikus versenyzéssel szerezte meg a második helyet a bajnokságban.